[vc_row][vc_column][vc_column_text]Meslek hayatıma 1984 yılında Samsun Ruh Sağlığı Hastanesinde psikolog olarak başladım. 1990 yılında Bursa Devlet Hastanesine tayin oldum. Burada görevime devam ederken yarı zamanlı olarak Spastik Çocuklar Hastanesinde 2 yıl, Sağlık Müdürlüğü Ruh Sağlığı Şubesinde 6 yıl, Adölesen (ergen) sağlığı Merkezinde 1 yıl ve İletişim Merkezinde 1 yıl süre ile değişik sağlık kuruluşlarında mesleki çalışmalar yaptım. 2012 yılında emekli oldum.

2003-2012 yılları arasında Bursa devlet hastanesinin kalite yönetim sistemini kurarak, yürütmesini ve kalite direktörlüğünü yaptım. Kalite çalışmaları kapsamında yaptığımız çeşitli eğitimlerle birlikte, hastanelerde önem arz eden iletişim becerilerin iyileştirilmesi amacıyla hastanelere özel ve davranış değişikliğini hedefleyen “İletişim becerileri” eğitim modülü geliştirip, devlet hastanesi çalışanlarından bir grup lisansiyere eğitici eğitimi vererek eğitici ekip oluşturup birlikte uygulamalarını yaptım. 2013 yılında Bursa Kamu Hastaneleri Birliğinin talebi üzerine Bursa’daki bütün kamu hastanelerinden gelen eğitici ekiplere yönelik aynı eğitim modülünü daha da geliştirerek, eğitici eğitimleri verdim.

Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında ve engelli derneklerinde görev yaptım. Halen Bursa Engelliler Federasyonu başkanlığı, Bursa Böbrek Hastaları Derneği başkan yardımcılığı, görevlerini aktif olarak yürütmekteyim. Türkiye kalite derneği (KalDer) Sağlık uzmanlık grubu, Bursa Çocuk İstismarını Önleme ve Rehabilitasyonu Derneği, Bursa Özel Eğitim Gerektiren Çocuk Hakları Derneklerinde üye ve başkanlık görevlerinde bulundum.

Halen ileri düzey psikoterapi eğitimlerine Psikotrerapi Enstitüsünde 13 dönem Bütüncül Psikoterapi grubunda devam etmekteyim.

Yine psikoterapi enstitüsünün düzenlediği “psikoterapide Masterson Yaklaşımı” ve “Tıbbi Hipnoz/hipnoterapi” sertifika programlarına katıldım

Aile Danışmanlığı, Duygu Odaklı Terapi, Cinsel Terapi ve oyun terapi eğitimlerini Beted Eğitim Danışmanlıktan aldım

Bireysel terapi, çift terapisi, cinsel terapi, oyun terapisi ve hipnoterapi alanlarında, terapist olarak danışan almaya devam ediyorum

Ayrıca insan sermayesini geliştirmek isteyen firma çalışanlarına yönelik, müşteri memnuniyetini, iş barışını ve verimliliği arttırmak amacıyla, çalışanlarda istendik yönde davranış değişikliği sağlamak için “İletişim Becerilerini Geliştirme-Stres Yönetimi-Zor insanlarla baş etme ve Öfke Kontrolü” konularında Grup terapileri ve eğitimler düzenliyorum.

Okullara yönelik olarak yönetim sistemlerini iyileştirme, öğretmenlerin iş doyumunu arttırma ve öğrenci başarısını yükseltmeye yönelik çalışmalar yapmaktayım.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]