HÜCUM TERAPİ

HÜCUM TERAPİ
(Yoğunlaştırılmış Terapi)
Psikolojik sorunlarından kalıcı olarak kurtulmak için, düzenli olarak terapi görmeye ihtiyaç vardır. Bu sürecin uzun sürmesi, bazen insanların zorlanmasına ve terapiyi yarım bırakmalarına sebep olabilmektedir.
Terapi sürecine hızlı ve etkili bir başlangıç yapmak, kısa sürede belirgin bir iyileşme sağlamak için yoğunlaştırılmış terapi şekli olan hücum terapi tercih edebilir.
Kişiler hücum terapiyle, kendi ruhsal yapılarını, kişilik özelliklerini, bilinçdışının ona hazırladığı sürprizleri kısa sürede keşfederek, gelecek planlarını kendilerine ait öznel ve bilimsel verilere dayanarak daha gerçekçi bir şekilde yapabilirler.
Hücum terapi; Danışanlarda daha hızlı ve etkili sonuçlar sağlamak için yoğunlaştırılmış terapi şeklidir. Normalde haftalık seanslar şeklindeki görüşmelerle 5-6 ay sürecek olan 40 seanslık bir çalışma, hücum terapiyle 15-20 günlük bir sürede, her gün 3-4 seans yapılarak kısa zamanda tamamlanmaktadır.
Bu tekniğe “hücum terapisi” adının verilmesinin nedeni ise haftalık seanslarla uzun sürelerde sağlanacak olan dinleme, anlama, anlaşılma, bilgilendirme, farkındalık kazanma gibi aşamaların çok daha kısa sürede, yoğun olarak gerçekleştirilen seanslarla sağlanmasıdır.
Yoğun bir şekilde ard arda yapılan terapi seanslarıyla, hayatlarında hızlı değişim görmek ve psikoterapiden somut bir kazanımla ayrılmak isteyen kişiler, hücum terapi (yoğunlaştırılmış terapi) ile arzu ettikleri etkili çözümü sağlanabilmektedir.
Danışanlar yaşamakta olduğu sıkıntılardan bir an önce kurtulmak, acılarını ve üzüntülerini bir nebze de olsa hafifletmek, terapiye başladıktan sonra mümkün olan en kısa sürede sonuca ulaşmak adına somut bir şeyler görmek istiyorlarsa, hücum terapi en uygun seçenektir.
Hayatı zehir eden panik atak, depresyon, anksiyete bozuklukları, korkular, stres, takıntı hastalığı, öfke kontrolü, çiftler arası iletişim sorunları, yeme bozuklukları, özgüven eksiklikleri vb sorunlarla iş hayatı sorunlarından, ya da değersizlik, sevgisizlik, yetersizlik, ayrılık acısı vb negatif duygulardan yoğunlaştırılmış terapiyle kısa sürede kurtulmak mümkün olabilmektedir.
Hücum terapi ile başlangıç yapılarak, akabinde sürdürülen idame terapilerle, psikolojik sorunların çözümünde sadece semptomların ya da belirtilerinin giderilmesine değil, semptomla birlikte kaynağa yönelik olarak da çalışılıp, kalıcı iyileşmeler sağlanmaktadır.
Yaşanılan sorunların nereden kaynaklandığının ve neyi, neden yaşadığının anlam kazanması çoğu zaman kişiyi rahatlatarak semptomun ya da olumsuz duyguların büyük oranda azalmasını ya da ortadan kalkmasını sağlar.
Sadece ruhsal sorunu olan kişilerin değil, kendini tanımak, kişilik özellikleriyle, içsel yapısı hakkında detaylı ve derinlemesine bilgi sahibi olmak isteyen kişilerle, ruhsal yapısını tanıyıp geliştirmek suretiyle hayat planlarını doğru temellendirmek, yaşamında ve ilişkilerinde kaliteyi arttırmak isteyen kişiler için de yoğunlaştırılmış terapi, en uygun yöntemdir.
Hücum terapi bilinç dışını keşfetmek, huylarının kökenleri hakkında ayrıntılı sahibi olmak, Kendilerini yenileyerek, hayatınızı pozitif yönde değiştirmek isteyenler için doğru bir seçimdir. Bugüne kadar yaşadığı acıları dindirmek ve sorunlarından kurtularak hayatının dizginlerini kendi eline almak isteyen, bundan sonraki hayatında daha bilerek, hissederek, kaliteli ve başarılı bir yaşam sürdürmek isteyen kişiler, hücum terapiyle bu amaçları doğrultusunda hızlı ve etkili bir başlangıç yapabilirler.
Hücum terapiyle danışanlar sorun olarak getirdiği davranışların kökenini ve nedenlerini artık kendisi yakalayacak ve nasıl başa çıkacağıyla ilgili stratejiler geliştirebilecektir. Fiziksel olarak daha sağlıklı, iş yaşamında başarılı, sosyal ve aile ilişkilerindeki sorunları kolaylıkla çözümleme yolunda somut bir başlangıç yapabilirler.